Wydarzenia

Radio ZET wygrało proces o ochronę dóbr osobistych z b. ministrem w kancelarii Prezydenta RP

Sąd Apelacyjny w Warszawie wyrokiem z dnia 3 lipca 2012 roku oddalił powództwo Roberta Draby przeciwko Mariuszowi Gierszewskiemu oraz Radiu ZET.

Powód żądał przeprosin w mediach za podanie przez Radio ZET, że lobbował na rzecz Totalizatora Sportowego w sprawie nowelizacji tzw. „ustawy hazardowej”. Informacja ta została powtórzona przez inne media.

Wyrok jest prawomocny.

Sprawę prowadzili mecenas Robert Sagan oraz mecenas Tomasz Gałczyński.

Wykład dla dziennikarzy mec. Tomasza Gałczyńskiego z BiW

Adwokat Tomasz Gałczyński z kancelarii Brudkowski i Wspólnicy był wykładowcą podczas II Polsko - Czeskich Dni Mediów zorganizowanych w dniach 30-31 maja 2011 r. przez Sudecką Izbę Przemysłowo – Handlową dla polskich i czeskich dziennikarzy oraz wydawców. Tematem wykładu mec. Tomasza Gałczyńskiego były prawno-praktyczne aspekty pracy dziennikarzy ze szczególnym uwzględnieniem zapewnienia skutecznej ochrony niezależności dziennikarskiej oraz analiza najczęściej występujących w codziennej pracy dziennikarzy zagrożeń, mogących powodować karną lub cywilną odpowiedzialność autorów publikacji prasowych, wydawców oraz redaktorów naczelnych, w szczególności za naruszenie dóbr osobistych lub bezprawne ujawnienie tajemnicy.

Prawnicy Kancelarii Brudkowski i Wspólnicy prowadzą sprawę rodziców Ksawerego Wiśniewskiego

Kancelaria Brudkowski i Wspólnicy zdecydowała się reprezentować Anetę i Rafała Wiśniewskich, rodziców Ksawerego. Chłopiec, w wyniku obrażeń doznanych podczas porodu w jednym ze stołecznych szpitali, zmarł jedenaście miesięcy po urodzeniu. Kancelaria reprezentuje państwa Wiśniewskich zarówno w postępowaniu karnym, którego celem jest wyjaśnienie czy w tej sprawie doszło do zaniedbań po stronie szpitala jak i w sprawie cywilnej, której przedmiotem są roszczenia rodziców Ksawerego wynikające z przebiegu porodu oraz jego następstw. W sprawę są zaangażowani mec. Piotr Banasik oraz mec. Tomasz Gałczyński.

Prawnicy Kancelarii zaangażowani w sprawę przeciwko naruszaniu praw autorskich za pośrednictwem portalu internetowego www.chomikuj.pl

Prawnicy Kancelarii reprezentują Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. w sprawie związanej z nielegalnym kopiowaniem utworów za pośrednictwem portalu internetowego chomikuj.pl, umożliwiającego odpłatne pobieranie plików, zamieszczanych na tym portalu przez jego użytkowników. W imieniu Wydawnictwa zostało w tej sprawie złożone zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez właściciela portalu www.chomikuj.pl. Postępowanie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa – Żoliborz. Niezależnie od postępowania karnego, Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. – w ramach Polskiej Izby Książki, której jest członkiem, przygotowuje się do wystąpienia z bezprecedensowym w Polsce pozwem zbiorowym w tej sprawie. Z ramienia Kancelarii sprawę prowadzi mecenas Robert Sagan.